خدمات و سرویس ها

مشاوره و راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک گازی

ارائه خدمات مشاوره

این مجموعه با دارا بودن تجربه کافی در رابطه با اجرای نيروگاه های توليد پراکنده، قابليت تهيه گزارشهای فنی و مالی، مشاوره جهت اخذ قرارداد خريد تضمينی برق و ساير مجوزهای مرتبط برای احداث نيروگاه را دارد.

نصب و راه اندازی

گروه تانير با در اختيار داشتن تمامي تجهيزات و ابزارآلات لازم براي نصب مولدها و تجهيزات جانبي نيروگاه هاي توليد پراکنده و اتصال آنها به شبکه سراسري، بر اساس مستندات و نقشه هاي فني و اجرايي مطابق با هر ساختگاه، آماده ارائه خدمات مي باشد.

در فاز راه اندازي، از آنجايي که اغلب سازندگان معتبر جهاني، گارانتي تجهيزات پيشرفته خود را منوط به راه اندازي توسط افراد متخصص و مورد تائيد خود مي نمايند، بنابراين اجراي صحيح عمليات پيش راه اندازي و راه اندازي نيروگاه از اهميت ويژه اي برخوردار بوده و جزو خدمات اصلي گروه تانير مي باشد.

شناسايي و رفع تمامي ايرادات مرتبط با نصب و يا اشکالات مربوط به تجهيزات، از ويژگي هاي منحصربفرد اين گروه در مرحله پيش راه اندازي و راه اندازي کامل نيروگاه، مي باشد.

نصب و راه اندازی نیروگاهگازی مقیاس کوچک برق
آموزش پرسنل سرمایه گذار نیروگاه گازی مقیاس کوچک برق

آموزش

متخصصان تانير با گذراندن دوره هاي آموزشی در کارخانجات معتبرترين سازندگان مولدهای توليد پراکنده در دنيا و همچنين برخورداری از سال ها تجربه در بهره برداری بلند مدت از نيروگاه های توليد پراکنده، آماده ارائه آموزش های لازم (به صورت تئوری و عملی) به پرسنل سرمايه گذاران نيروگاهی، به منظور توانمندسازی آنها جهت بهره برداری روزانه از نيروگاه می باشند.

بهره برداری، نگهداری و تعميرات

ارائه خدمات بهره برداری، نگهداری و تعميرات برای بيش از 150 مگاوات نيروگاه توليد پراکنده به نفع بخش خصوصی يا برای واحدهای نيروگاهی مجموعه تانير، اين شرکت را به عنوان يکی از معتبرترين ارائه دهندگان اين نوع خدمات در کشور مطرح ساخته است.

تامين نيروی انسانی مجرب برای بهره برداری مستمر نيروگاه، نظارت بر پرسنل مستقر در سايت جهت بهره برداری و همچنين انجام نگهداری و تعميرات در کارکرد و يا فواصل زمانی مشخص و منطبق بر استانداردهای سازندگان مولدها، از خدمات اين شرکت محسوب می شود.

با توجه به اينکه سيستم نيروگاه های توليد پراکنده و توليد همزمان برق، حرارت و برودت (CHP/CCHP)از تجهيزات متعدد مکانيکی و الکتريکی تشکيل شده است، احتمال بروز خطا در هر يک از قطعات و به دنبال آن بروز خاموشی اجتناب ناپذير است.

تيم عيب يابی و تعميرات پيشرفته اين شرکت با سال ها تجربه بهره برداری و تعميرات مولدها و نيروگاه های متعدد، و نيز با گذراندن آموزش های تخصصی در کارخانه های سازندگان و تامين کنندگان معتبر جهانی، خدمات عيب يابی و تعميرات تخصصی پيشرفته نيروگاه های توليد پراکنده را ارائه می نمايند.

بهره برداری، نگهداری، تعمیرات نیروگاه گازی مقیاس کوچک برق
تامین قطعات نیروگاه گازی مقیاس کوچک برق

تامين قطعات يدکی و مواد مصرفی

این مجموعه با ظرفیت لازم برای تامین قطعات یدکی، مواد مصرفی و قطعات الکتریکال و خاص مولدها، زمینه تامین قطعات اصلی (Genuine) مولدهای کمپانی های معتبر جهانی را در حداقل زمان ممکن و با کیفیت و قیمت مناسب برای سرمایه گذاران فراهم کرده است. حاصل تامین قطعات یدكى و لوازم مصرفى یك نیروگاه تولید پراكنده، دسترسى پیوسته به انرژى مطمئن و ارزان خواهد بود.

تامين مولد

هم اکنون تانیر با تامین بیش از 500 مگاوات موتور ژنراتورهای پایه گازسوز (دوربالا و دورپایین) ساخته شده توسط برندهای معتبر جهانی جهت استفاده در نیروگاه های تولید پراکنده (دردست اجرا و یا نصب شده) بعنوان شرکت پیشتاز در این حوزه بشمار می آید.

با توجه به بررسی های بعمل آمده به منظور تامین نیاز بازار با استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا و همچنین پارامترهای تاثیرگذاری نظیر:

  •  امکان سفارش و تحویل مستقیم و بدون واسطه مولد از سازنده
  •  دسترسی پیوسته و آسان به خدمات پس از فروش و تامین قطعات یدکی
  •  آموزش پرسنل بهره بردار
  •  امکان سفارشی سازی مولد با توجه به شرایط محیطی خاص هر پروژه

در حال حاضر برندهای معتبر جهانی در ظرفیت های متنوع توسط این گروه در کشور قابل تامین می باشد.

تامین مولد برای نیروگاه گازی مقیاس کوچک برق
طراحی مهندسی نیروگاه گازی مقیاس کوچک برق

طراحی مهندسی

خدمات انرژی تانیر با دارا بودن متخصصین با تجربه، در هر پروژه با در نظر گرفتن سناریوهای متعددی مانند حداکثر سازی راندمان تولید، کاهش هزینه های تمام شده، افزایش طول عمر نیروگاه، شرایط خاص پروژه و طرحی دقیق و انحصاری از مجموعه سیستم های ساختمانی، مکانیکی و الکتریکی نیروگاه را در سطح پایه و تفصیلی خلق نموده و تمام آنچه را که برای ساخت صحیح و بهره برداری مطمئن از یک نیروگاه تولید انرژی مورد نیاز است را در قالب نقشه های مهندسی و قابل استفاده برای اجرا مدون می سازد.

به منظور تکمیل مراحل لازم برای سفارش کالا، لیست تامین کنندگان ( Vendor List ) منطبق با هر سایت و شرایط منطقه ای تهیه و در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

خدمات مهندسی ویژه

در کنار خدمات مهندسی اصلی به منظور احداث نیروگاه های تولید پراکنده، برخی خدمات تخصصی نیز متناسب با نیاز هر پروژه، توسط این شرکت به شرح زیر ارائه می گردد:

طراحی تابلوهای خاص:

با توجه به شناخت دقیق کارشناسان تانیر از نحوه عملکرد تجهیزات نیروگاه، تابلوهای خاص کنترلی و مدیریتی تولید و مصرف، متناسب با هر پروژه توسط این شرکت طراحی و ساخته می گردد. نمونه دیگری از این تابلوهای خاص، تابلوهای مربوط به سنکرونایزینگ نیروگاه با شبکه در شرایط ویژه و غیر از حالت استاندارد می باشد.

 طراحی و اجرای سیستم Black Start:

این سیستم ها معمولا بصورت استاندارد بر روی تجهیزات نیروگاه های تولید پراکنده نمی باشند و بنابر شرایط خاص هر پروژه طراحی و اجرا می گردند.

طراحی و اجرای سیستم عملکرد جزیره ای نیروگاه:

سیستم Islanding در برخی پروژه ها مورد نیاز می باشد که ممکن است تغییر حالت کاری نیروگاه از مد پارالل با شبکه به جزیره ای و بالعکس، متناوبا اتفاق بیفتد. کارشناسان تانیر پروژه های مختلفی با این قابلیت را با موفقیت به پایان رسانده اند.

 طراحی و مهندسی نیروگاه های کم صداLow Noise

با توجه به اینکه نیروگاه های مقیاس کوچک اغلب در محل مصرف نصب می گردند، طراحی و اجرای سیستم های کاهش صدای نیروگاه تا حد مناطق مسکونی، از خدماتی است که توسط این گروه ارائه می گردد.

خدمات مهندسی ویژه نیروگاه گازی مقیاس کوچک برق
خرید تجهیزات جانبی نیروگاه گازی مقیاس کوچک برق

خرید تجهیزات جانبی نیروگاه

فرآیند خرید و کنترل کالا در احداث یک نیروگاه نقش بسزایی دارد. از آنجایی که عموما در بازار، به دلیل وجود تامین کنندگان غیر متخصص و نیز تجهیزات غیراصلی مشابه با تجهیزات اصلی، مدیریت عملیات خرید نقش کلیدی و بسزایی را در اجرا پروژه ها ایفا می کند.

از این رو، با توجه به اشراف کامل این مجموعه بر بازار تأمین کنندگان قطعات و تجهیزات نیروگاهی، پس از انتخاب نوع تجهیزات و تعیین لیست تامین کنندگان (Vendor List) فرآیند تطبیق آنها با مشخصات درخواستی صورت پذیرفته و سپس عملیات خرید کالا و تجهیزات با حداقل زمان و صرف مناسب ترین هزینه، انجام می گردد.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش مولد تولید پراکنده برق