درباره ما

معرفی کلی شرکت

«گروه شرکت‌های تانیر به عنوان «بزرگترین سرمایه‌گذار و تولیدکننده برق و حرارت در مقیاس کوچک» در کشور، با راه‌اندازی اولین نیروگاه تولید پراکنده کشور در سال 1384 فعالیت خود را آغاز نموده است. با توجه به نیاز مبرم کشور به تولید پراکنده برق، با تهیه و تدوین “دستورالعمل توسعه مولدهای مقیاس کوچک “در سال 1387 توسط وزارت نیرو ، سیاست گذاران کشور حمایت خود را از این صنعت، با برخی تسهیلات، من جمله عقد “قرارداد خرید تضمینی برق” اعلام نمودند.
فعالیت “گروه شرکت های تانیر” در حوزه های « نصب و اجرای نیروگاه بصورت EPC» ،«بهره‌برداری»،«تعمیر و نگهداری» و «خرده‌فروشی برق» ایشان را به عنوان یک مجموعه هلدینگ در بحث انرژی مطرح نمود. لذا با توجه به رویکرد وزارت نیرو درتوسعه مولدهای مقیاس کوچک به عنوان یک راهکار کارآمد در بحران انرژی، تفاهم نامه 1000 مگاواتی فیمابین”وزارت نیرو” و ” گروه شرکت های تانیر” به عنوان پیشگام در این عرصه منعقد گردید.
در حال حاضر این شرکت با تامین و نصب و راه اندازی بیش از 650 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک به عنوان مشاور و مجری طرح‌های نیروگاهی تولید پراکنده(DG) و ارائه طیف کامل خدمات مهندسی جهت اکثریت نیروگاه‌های تولید پراکنده در حال کار ، موفق به ثبت رکوردهای کم نظیری در صنعت برق کشور گردیده است. همچنین این شرکت موفق به ایجاد تشکلی تحت عنوان “سندیکای برق و حرارت مقیاس کوچک” با حضور دیگر شرکت های فعال در این حوزه، با هدف پیشبرد هرچه بهتر برنامه ها و محقق شدن اهداف اعضای این صنعت گردید.
در حال حاضر این شرکت تامین، نصب، راه اندازی و نگهداری از برندهایی نظیر FGWILSON ، ,GUASCOR Hyundai ,MTU و… را در کارنامه خود دارد همچنین در حال حاضر امکان سفارش و تحویل مولدهای برند LIEBHERR سوئیس توسط این شرکت وجود دارد.
در حال حاضر، گروه تولید ایستگاهی نیرو (گروه تانیر) متشکل از 4 شرکت زیرمجموعه بوده که با همکاری نزدیک با یکدیگر، مجموعه کاملی از خدمات، از مشاوره و خدمات مهندسی تا بازرگانی برق و فروش مولد و تامین قطعات را ارائه می نمایند.

به عنوان یکی از شرکت‌های زیر‌مجموعه و با پشتوانه تخصص‌های مالی و فنی گروه تانیر در زمینه سرمایه‌گذاری در تولید برق و همچنین بازرگانی برق، به عنوان اولین شرکت خرده‌فروش برق در ایران، علاوه ‌بر فروش برق تولیدی نیروگاه‌های گروه تانیر به مصرف‌کنندگان و مشترکین متقاضی، طیف کاملی از خدمات انرژی را ارائه می نماید.
برخی از مهمترین این خدمات عبارتند از:
• خرده فروشی برق، خرید و فروش انرژی برق و گواهی ظرفیت
• تامين و تحويل مولد و تجهيزات جانبى اصلى نيروگاه توليد پراكنده
• مشاوره فنى-مالى و امكان‌سنجى احداث نيروگاه‌هاى توليد پراكنده
• ممیزی انرژی، مشاوره و ارائه راه‌کارهای مناسب بهینه‌سازی انرژی و اصلاح الگوي مصرف در ساختمان و تاسيسات
• اخذ مجوزهاى احداث نيروگاه‌هاى مقياس كوچك
• طراحى، نظارت و نصب بخش‌هاى الكتريكى و مكانيكى نيروگاه‌هاى توليد پراكنده
• تهيه و تدوين طرح اتصال نيروگاه توليد پراكنده به شبكه سراسرى
• طراحى نيروگاه‌هاى كم صدا به منظور احداث در محيط‌هاى شهرى (Low Noise Small-Scaled Power Plants)
• ایجاد و راه اندازی قابلیت Black Start و عملکرد جزیره ای نیروگاه (Island Mode)
• طراحى و احداث نيروگاه‌هاى توليد پراكنده در قالب واحدهاى كانتينرى (در راستای توانمندسازی داخلی)
• جانمائی بهينه مولد مقیاس کوچک (پراكنده)
• مديريت خريد و تامين كليه تجهيزات، مواد و مصالح مورد نياز احداث نيروگاه‌هاى توليد پراكنده
• اجراى فرآيند راه‌اندازى و اتصال نيروگاه به شبكه سراسرى برق
• بهره‌بردارى از نيروگاه‌هاى توليد پراكنده
• نگهدارى و تعميرات نيروگاه‌هاى توليد پراكنده
• انجام محاسبات حرارتی و طراحی سیستم‌های تولید همزمان (CHP/CCHP)
• برگزارى دوره‌هاى آموزشى درزمينه دانش بهره‌بردارى، تعميرات و سرويس‌هاى دوره‌اى نيروگاه‌ها درکلیه سطوح
• اجراى سيستم مركزى پايش از راه دور نيروگاه‌هاى در حال كار (Remote Monitoring)
• طراحى حفاظتى نيروگاه‌هاى مقياس كوچك
• انعقاد قرارداد دوجانبه برق (ترانزیت برق) ، بازرگانی برق در بورس انرژی
• طراحي و تدوين سيستم حسابرسی انرژی براي شركت‌ها و كارخانجات
• ارائه برنامه کسب و کار خدمات انرژی برای شرکت ها
• ارائه خدمات جامع تامین انرژی برق صنایع، کارخانجات، مجتمع های تجاری و…
• کارگاه ساخت نیروگاه‌های کانتینری و تجهیزات نیروگاهی
• تامین قطعات یدکی و مواد مصرفی (Spare Parts and Consumables)

شرکت تولید ایستگاهی نیرو ویژه در سال 1389 با زمینه تخصصی سرمایه گذاری و احداث نیروگاه‌های تولید پراکنده با استفاده از فن‌آوری مولدهای مقیاس کوچک در حوزه شهرک‌های صنعتی استان تهران تأسیس گردید. بر اساس تفاهم‌نامه مبادله شده گروه تانیر با شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران در سال 1384 و با توجه به سوابق گروه تانیر در حوزه تولید پراکنده و بهره برداری از اولین نیروگاه مقیاس کوچک در شهرک صنعتی نظرآباد، در حال حاضر سرمایه گذاری و احداث نیروگاه تولید پراکنده با بهره‌گیری از مولدهای مقیاس کوچک، در 5 شهرک صنعتی دیگر تهران نیز برعهده گروه تانیر و شرکت تانیر ویژه قرار داده شده است.

به همین منظور شرکت تانیر ویژه با اخذ مجوزهای لازم به منظور احداث یکصد مگاوات نیروگاه تولید پراکنده در شهرک‌های صنعتی استان تهران و با بهره گیری از تجربه موفق نیروگاه تولید پراکنده شهرک صنعتی نظرآباد، فعالیت خود را توسعه داده است. شهرک های صنعتی نظرآباد 25 مگاوات، خوارزمی (عباس آباد) 12 مگاوات، نصیرآباد 10 مگاوات، پیشوا 25 مگاوات و شمس آباد 10 مگاوات، از جمله شهرک‌های صنعتی در تهران می‌باشند که شرکت تانیر ویژه در حال سرمایه‌گذاری و احداث نیروگاه تولید پراکنده در آن‌ها می‌باشد.

شرکت تانیر ویژه با بهره‌گیری از تجارب گروه تانیر و با بهینه نمودن طراحی نیروگاه‌های تولید پراکنده از لحاظ فنی و اقتصادی، موفق به مجتمع نمودن مولد و تجهیزات اصلی جانبی نیروگاه‌ها در قالب واحدهای کانتینری گردیده است که این طراحی با کاهش زمان و هزینه احداث نیروگاه‌ها در عین حفظ سطح تولید و دسترسی واحدها، قدم بسیار مهمی در توسعه صنعت این نیروگاه‌های تولید پراکنده در کشور بوده است.

هم اکنون نیروگاه تولید پراکنده خوارزمی و فاز دوم نیروگاه تولید پراکنده نظرآباد با ظرفیت 13 مگاوات، با طراحی، ساخت و بهره‌برداری از پکیج‌های کانتینری جدید، در حال تزریق برق به شبکه سراسری برق کشور می‌باشند.

شرکت تولید ایستگاهی نیرو واحد در سال 1384 با هدف سرمایه گذاری، احداث و توسعه نیروگاه‌های مقیاس کوچک (ایستگاهی) تأسیس گردید. این شرکت اولین نیروگاه مقیاس کوچک متصل به شبکه سراسری برق ایران را همان سال در شهرک صنعتی نظرآباد بر اساس فراخوان شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با سرمایه‌گذاری خود احداث نموده و پس از آن با عرضه مستقیم برق در شهرک مذکور اولین توزیع خصوصی برق را پایه نهاد.
شرکت تانیر واحد بنیانگذار گروه تانیر، با توسعه فعالیت خود به عنوان پایلوت مولدهای مقیاس کوچک منشا اجرائی شدن بند “ب‌”ماده 25 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی‌، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (مصوب 1383) گردید. بر همین اساس و با بهره گیری از تجربه احداث و بهره‌برداری اولین نیروگاه تولید پراکنده کشور در شهرک صنعتی نظرآباد، دستورالعمل توسعه مولدهای مقیاس کوچک در سال 1387 توسط معاونت محترم برق و انرژی وزارت نیرو ابلاغ شد.
پس از آن شرکت تانیر واحد با اخذ مجوزهای لازم به منظور احداث یکصد مگاوات نیروگاه تولید پراکنده در شهر تهران و راه اندازی اولین واحد نیروگاهی تولید همزمان برق و حرارت (CHP) در مجموعه طرشت تهران، فعالیت خود را در سطح نیروگاه‌های شهری گسترش داد.
در سال 1390 شرکت تانیر واحد با بهره‌گیری از تجارب فنی و مهندسی احداث و بهره‌برداری بلند مدت پروژه‌های پیشین، اقدام به طراحی، نصب و راه اندازی اولین نیروگاه تولید پراکنده شهری در بلوار آیت‌الله کاشانی تهران نمود. نیروگاه مذکور به عنوان اولین نیروگاه سبز شهری توسط معاونت محترم وقت وزارت نیرو افتتاح گردید و هم اکنون بهره‌برداری تجاری از آن در قلب منطقه مسکونی و بصورت کاملا بی صدا و بدون آلایندگی در حال انجام است.
در حال حاضر شرکت تانیر واحد دارای بیشترین سهم تولید برق از مولدهای مقیاس کوچک در کشور بوده و نیز با بهره‌برداری از 57 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک (نیروگاه کاشانی با ظرفیت 6 مگاوات، نیروگاه کن با ظرفیت 6 مگاوات، نیروگاه معنوی 10 با ظرفیت مگاوات، نیروگاه ارمهشر با ظرفیت 10 مگاوات و نیروگاه شوش با ظرفیت 25 مگاوات) در سطح شهر تهران، رکورد دار احداث و بهره‌برداری نیروگاه‌های تولید پراکنده شهری می باشد.

تاسیس شرکت‌های دانش بنیان در پارک‌های علم و فناوری به منظور تجاری ساختن ایده‌ها از نخستین کارهای جدی است که در کشور به منظور عملی‌شدن تبدیل نوآوریها به تکنولوژی صورت گرفته است.
لایحه حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در آذر ماده 1389 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. براساس مفاد این قانون شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی هستند که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش‌افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل می‌شود.
با ابلاغ قانون مزبور گروه شرکت‌های تانیر با توجه به توانمندي اعضاي خود در طراحي و ساخت نيروگاه هاي توليد پراکنده و بازار گسترده ي پيش رو در اين زمينه، اقدام به طراحي، گسترش فناوري و ساخت بويلرهاي بازيافت حرارت گازهاي خروجي ژنراتورهاي گازي (HRSG) در نيروگاه هاي توليد پراکنده ي برق نمود که پس از دریافت تاییدیه «طرح تولید بویلرهای سایز کوچک بازیافت حرارت از گازهای خروجی ژنراتور» از کارگروه تخصصی طرح‌های دانش بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به شماره نامه 16576/11 مورخ 10/7/1390، نسبت به ثبت شرکت تعاونی دانش بنیان تحت شماره 358546 در اداره ثبت شرکت‌ها اقدام نموده است. براین اساس تانیر اقدام به طراحي با کاربري جديد، گسترش فن‌آوري و توليد اين بويلرها و راه‌اندازي خط توليد آنها نموده است و همچنين جهت تست عملکردي اين بويلرها در شرايط واقعي، امکانات لازم براي تست عملکردي بويلرهاي بازيافت حرارت را از طريق احداث يک واحد نيروگاه توليد همزمان برق و حرارت (CHP) فراهم ساخته است.

خط مشی

شرکت خدمات انرژی توسعه ایستگاهی نیروی خاصه ( خدمات انرژی تانیر ) به عنوان یک شرکت مشاور و تامین کننده تجهیزات در زمینه نیروگاه های مقیاس کوچک ، به منظور کسب رضایت مشتریان و تلاش جهت حضور موفق در عرصه این صنعت ، رعایت الزامی قانونی و سازمانی و بهبود مستمر عملکرد کیفی ، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت حرفه ای ، استقرار سیستم مدیریت تلفیقی ( IMS ) را در اولویت فعالیت های خود قرار داده است .

بدون منظور برنامه ریزی و اجرای اقدامات زیر را در سازمان پیگیری می نماید.

 1. افزایش رضایت مشتریان
 2. اقزایش کیفیت محصولات و خدمات
 3. افزایش فروش
 4. کاهش حوادث
 5. جلوگیری از آلودگی زیست محیطی
 6. بهبود مداوم فرآیندهای رسیدگی به شکایات و نظرات مشتریان
 7. کاهش تاخیرات در پروژه ها

باور قلبی ما در شرکت خدمات انرژی تانیر این است که حصول نتایج مطلوب در حوزه های اشاره شده تنها در سایه همکاری و همدلی و مشارکت کلیه کارکنان میسر می گردد.

لذا از اعضای محترم خانواده تانیر انتظار می رود تا با درک کامل این خط مشی و رعایت آن در تمامی شئون کاری خویش نسبت به پیشبرد این اهداف گام بردارند.

مدیران ارشد سازمان نیز خود را همچون سایر همکاران متعهد می دانند تا کلیه منابع مورد نیاز برای پیاده سازی و استقرار جامع 14 سیستم مدیریت تلفیق ( IMS ) براساس استاندارهای بین المللی ISO 14001-2004 , ISO 9001-2008 , PMBOK 2003, ISO 10006 , ISO 10002, ISO 10004  را در اختیار پرسنل قرار داده و جهت اطمینان از تحقق اهداف و میزان اثر بخشی آن در سازمان نسبت به بازبینی و بازنگری دوره ای فرآیندهای واحدهای مختلف اقدام نمایند.

دستاوردها و افتخارات

حاصل بیش از یک دهه فعالیت مستمر این گروه در این بازار، اجرای منحصربفردترین پروژه های انجام شده به شرح زیر می باشد:

 • طراحی، نصب، راه اندازی و بهره برداری از اولین نیروگاه تولید پراکنده ایران در مجموعه شهرک صنعتی به ظرفیت 25 مگاوات
 • کسب امتیاز و مجوز فروش برق به عنوان اولین شرکت خرده فروشی در صنعت برق ایران (تولید پراکنده)
 • اولین شرکت خصوصی دارنده مجوز فروش انشعاب و صدور قبض برق
 • طراح و سرمایه گذار خصوصی به منظور احداث اولین نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت (CHP)
 • طراح و مجری اولین نیروگاه تولید همزمان برق، حرارت و برودت (CCHP) در کشور
 • طراحی، نصب و راه اندازی اولین مجموعه کانوپی جهت احداث نیروگاه های تولید پراکنده (Containerized DG Units)
 • طراحی و اجرای اولین نیروگاه تولید پراکنده مجهز به سیستم آکوستیک جهت کاهش صدا برای نصب در مناطق شهری (Noiseless DG Plant)
 • طراحی و اجرای اولین سیستم مرکزی پایش و کنترل همزمان نیروگاه های تولید پراکنده از راه دور (Remote Control and Monitoring System)
 • ارائه خدمات شامل تامین مولد، مهندسی، نصب و راه اندازی، آموزش و بهره برداری به بیش از 80% نیروگاه های مقیاس کوچک کشور